Türk Hava Yolları İletişim ve Müşteri Hizmetleri

Ücretsiz Müşteri Hizmetleri (0850) 302 54 93

Türk Hava Yolları uçak bileti iletişim hattı olarak 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Yurtiçi ve Yurtdışı'nden bütün operatörler tarafından sabit hat aramalarınız üzerinden ücretlendirilmektedir.

THY İletişim

THY logo

Türk Hava Yolları iletişim; Türk Sivil Havacılık tarihinin en köklü şirketidir. 1933 yılından günümüze kadar uzanan uçuş serüveni boyunca; sadece yurt içine değil, dünyanın pek çok ülkesine sefer yapan şirketin 2023 yılında toplam 500 uçak hedefine ulaşması bekleniyor. 

Uzak mesafeleri yakın kılan şirket; yolcuları istenen yere ulaştırmanın yanı sıra keyifli bir seyahat deneyimi sunmayı da amaçlıyor. Bilet rezervasyon ve bilgi için thy iletişim numaralarını kullanarak, tüm detayları öğrenmek mümkün. Ayrıca çağrı merkezi, satış ofisleri ve web sitesi de sürekli olarak hizmet vermekte.

Pegasus İletişim Logo
THY İletişim Bilgileri
✅ THY İletişim :   (0850) 303 07 87
✅ Bilet Değişim Hattı :  (0850) 840 23 69
✅ THY Bilet Hattı : 0850 840 48 31
✅ Bilet Satışı : 0850 302 54 93
THY Seyahat İşlemleri
THY iletişim 0850 302 54 93; uçuş ağı dünyanın neredeyse tamamını kapsamakta. Türkiye ile birlikte Avrupa'da, Ortadoğu'da, Uzakdoğu'da, Afrika'da ve Amerika'da toplam 124 ülkede, 306 şehre uçuş seferi mevcut. Bilet satın almak için seyahat acentelerine başvurmak ya da internet üzerinden online bilet almak mümkün. Economy Class veya Business Class uçuş sınıflarından herhangi biri tercih edilebilmekte. 
 
Üstelik uçuş deneyimi olan pek çok kişinin en çok rahatsızlık duyduğu diz mesafesi konusunda Türk Hava Yolları'nın alternatif çözümleri de gülümsetiyor. Üstelik bir seyahatte ihtiyaç duyulabilecek otel rezervasyon, araç kiralama gibi diğer tüm opsiyonel işlemleri de gerçekleştirme fırsatı sunuyor. 
 
Müşteri hizmetleri çağrı merkezi numaralarını arayarak konu hakkında daha detaylı bilgi almak mümkündür. Ayrıca uçuş sonrası eğer isteniyorsa exclusive drive hizmet bilgilerinin önden verilmesi, aktarmalı uçuşlarda bekleme süresince Lounge hizmeti için alınıp alınmayacağının iletilmesi, hizmetlerin aksamaması açısından gerekli.
THY İletişim
 

THY Müşteri Hizmetleri Seyahat Deneyimi

THY müşteri hizmetleri ile uzun ya da kısa mesafe uçuş deneyimi yaşayacak olan yolcular; economy class ya da business class uçuş sınıflarından dilediklerini seçebilirler. Economy class ile bütçelerini yormadan konforlu bir deneyim yaşamak isteyenler için; yatabilen koltuk, ayarlanabilir baş ve ayak desteği ve priz ile USB girişi artık hayal değil.

Maximum konfor arayanlar için tasarlanan business class uçuşlarda ise yatak olabilen koltuklar, koltuk kontrol paneli, kişiye özel okuma aydınlatması, ayarlanabilir yemek masası, priz ve özel alan yaratma amaçlı paravan imkanları sunuluyor. 

Aktarmalı uçuşlarda THY iletişim hattı olan 0850 302 54 93 ile önceden rezervasyon yaptırarak, Lounge İstanbul ile suit odalarda dinlenme olanağı hem keyifli, hem dinlendirici. Çocuklar için de eğlence ve oyun sahası imkanı sunması sebebi ile de ailelerin bir numaralı tercihi. Uçuş esnasında sunulan yiyecekler daima taze. En yetenekli şeflerin mutfağından çıkan özel lezzetler ile tanışmanın tadı bir başka. Özellikle yurt dışına yapılan uzun uçuşlarda sunulan menüler ve bu menülere eşlik eden kokteyller beş yıldızlı otelleri kıskandıracak kadar mükemmel.
 THY İletişim

THY Uçak Bileti

 

Türk Hava Yolları uçak bileti ile uçmak isteyen tüm yolcular sağrı merkezi ile iletişime geçerek biletlerini hızlı ve güvenli bir şekilde temin edebilirler. İstanbul kalkışlı ya da İstanbul varışlı uçuş seferlerinde 6 Nisan 2019 itibari ile Atatürk Havalimanı'ndan yapılacak olan seferler İstanbul Havalimanı'na transfer edilecektir. Bu tarihten sonra ise İstanbul Avrupa yakasından gerçekleşecek olan bütün uçuşlar, yine yeni yapılan 3. havalimanı İstanbul Havalimanı'ndan gerçekleştirilecektir.
 
THY müşteri hizmetleri, yapılan araştırmalarda en fazla güven duyulan ve tercih edilen hava yolu şirketleri arasındadır. Gerek Türkiye'de gerek yurt dışı uçuşlarda Türk Hava Yolları'nı tercih edenlerin sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Türk Hava Yolları uçuş seferlerinden bilet bulamayanlar, THY'na bağlı Anadolu Jet'i de tercih edebilmektedirler. Anadolu Jet’te de birçok hizmet ücretsiz olarak sağlanmakta olup, burada da müşteri memnuniyeti temel prensibi ile hizmet verilmektedir. Uçuş esnasında sunulan ikramlar ücretsiz olur, tüm yolcular sigortalıdır. Kabin bagaj ile check-in bagaj kilo sınırları burada da aynıdır. 

Yolcular kabine giderken el ve kol çantalarının yanı sıra, kabine sığabilecek büyüklükte ve ağırlıkta bir valizi yanlarına alma hakkına sahiptirler. Ancak çanta ve bagajların içinde içecek, sivri uçlu ya da kesici alet ile parfüm gibi patlayıcı özellikteki maddeleri bulundurmak yasaktır. Dolayısıyla uçağa binmeden önce kontrol alanlarında bu tür eşyalara el konulmaktadır. Yolcuların bu bilinçle hareket etmesinde ve bahsi geçen maddeleri yanlarına almamaları faydalı olacaktır.
THY İletişim
THY İle Her Şey Kolay

THY iletişim tüm uçuşlarında engellilere, hastalara, yaşlılara ve çocuklara ayrıca özen gösterilmektedir. Tekerlekli sandalye veya sedye kullanımı gerektiren kişiler, uçuştan 48 saat önce durumu bildirdikleri taktirde, alan görevlileri ücretsiz olarak refakat sağlamaktadır. Görme engelli yolcuların refakatçi köpekleri de uçuşa ücretsiz kabul edilmektedir. 

Bu köpeklerin yolculuk boyunca sahiplerinin dizlerinin dibinde sessiz biçimde oturmaları tek şarttır. Bebekler ve anneleri için uygun emniyet kemerleri sunulan bir diğer hizmettir. Özel ilgiye gereksinimi olan yolculara pasaport, check-in gibi işlemlerde de öncelik verilmektedir.
 

THY Bagaj Hizmeti

 

Seyahat eden yolcular yanlarına sadece el çantası, sırt çantası ya da kabin bagajına sığabilecek ölçülerdeki bir valiz alabilirler. Check-in bagaj kg sınırı ise economy sınıf yolcular için 20 kg, business sınıf yolcular için 30 kg.'dır. Ancak fazladan yükü olanlar için de THY her zaman ekstra çözümler sunar. Her extra 1 kg başına sadece 8 TL ücret ödeyerek bagaj kapasitesini arttırmak mümkündür. Böylelikle uzun seyahatlerde dahi dilediğiniz kadar eşyanızı yanınızda götürebilirsiniz. 

ABD ve Canada uçuşlarında tabi olunan bagaj kuralları ise biraz daha farklılık göstermektedir. Economy class uçanların kabin bagaj hakları 8 kg, check-in bagaj hakları ise 23 kg'dır. Extra parça başına ise fark ücreti ödenmesi zorunludur.
THY İstanbul müşterilerine sunulan bir avantaj da Miniport hizmetidir. Anlaşmalı AVM'lerde, anlaşmalı otellerde ve bazı satış ofislerinde sunulan Miniport hizmetinden faydalanmak isteyen yolcular, bagajlarını önceden buraya teslim edebilirler. Böylelikle uçuş günü,

THY Seyahat Sigortası

Dünyanın en güvenli seyahat biçimi hava yolu ile sağlanmaktadır. THY deneyimli uçuş ve kabin personeli, sürekli yenilenen konforlu uçakları ile yolcularına mükemmel bir deneyim sunmak üzere hizmet vermektedir. Tüm yolcular uçuş esnasında zorunlu seyahat sigortası ile her türlü kazaya ve probleme karşı sigortalanmaktadır. 

Kaza veya hastalık nakil işlemi, cenazenin ülkesine iadesi, bagaj kaybı ya da hasarı, bagaj gecikmesi, tarifeli uçuşun kaçırılması, uçuş rötarı ve seyahatin iptali gibi tüm olumsuz koşullara karşı yolcular teminat altına alınmaktadır. Konuya ilişkin daha fazla bilgi için THY iletişim kanalından detaylı bilgilere ulaşılabilir. 

THY İletişim İle Dünyayı Keşfet

Dünyanın en fazla sayıda şehrine uçan THY, daha fazla kişi uçabilsin diye birbirinden farklı kampanyalar düzenlemektedir. Promosyonlu uçuş biletleri ve indirimli fiyatları yakalamak için web sitesi ziyaret edilebilir. Uçtukça kazandıran miller ile biriken puanlar bir sonraki uçuşta indirim ya da yeni bir bilet olarak geri kazanılabilir.

THY İletişim

THY Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları bilet değişikliği: extra hizmetler olarak da bilinen bilet değişiklikleri belirli kurallar çerçevesinde uygulanmakta olup, yolcuların plan dışı iptal ve ertelemeleri gerçekleştirilmektedir. Economy class ya da business class yolcular uçuştan 48 saat öncesine kadar bilet erteleme ya da iptal işlemi gerçekleştirebilirler. 

Ertelenen tarih fiyatları göz önünde bulundurularak fazladan maliyet çıkması durumunda ise, kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilebilir. Üstelik tüm bu işlemleri 0850 303 07 87 çağrı merkezi numarasını arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

THY Exclusive Drive Hizmeti

THY iletişim business class ile konforlu uçuşun keyfini çıkarmak isteyenler, seyahatlerini exclusive drive hizmeti ile noktalayabilmektedir. Lüks otomobil ve özel şoför hizmeti ile transfer noktasına ulaşımı sağlayan bu hizmetten yararlanmak için rezervasyon yaptırma şartı vardır. Abu Dhabi, Kuveyt, Beyrut, Mumbai, Lahor, Dakka, Riyad, Cidde, Amman, Kanada, Bahreyn ve ABD gibi ülkelerdeki uçuş noktalarında exclusive drive hizmetinden yararlanılabilir.

THY İletişim
THY Müşteri Hizmetleri Memnuniyeti İlkesi

1933 yılından bu güne hizmet veren Türk Hava Yolları; her zaman müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet vermektedir. Uçuş ve kargo filolarının sayısının 2023 yılında 500'ü bulması beklenmektedir. Bünyesinde binlerce kişi çalışmakta ve yolculara eşsiz bir seyahat deneyimi sunmak için hizmet vermektedir. Tüm bu uçuşlar boyunca yolcuların görüş ve önerilerini bildirebilmeleri için THY iletişimnumaralarından irtibata geçmeleri yeterlidir. 

Ulaşımda konforu sadece business class yolcuların değil ekonomy class ve promosyonlu bilet sahibi yolcuların da yaşaması için tüm gerekenler yapılmaktadır. Yolcular istedikleri taktirde uçarak kazanacakları kartlar için başvuruda bulunabilirler. Her yolculukta kartlarından ödeme gerçekleştirdiklerinde, yeni miller kazanmaktadırlar ve bu milleri bir sonraki seyahatlerinde indirim olarak kullanabilmektedirler.

Türk Hava Yolları şirketinde kariyer yapmak isteyenler için de her zaman fırsatlar bulunmaktadır. İnsan kaynakları bölümünce düzenli aralıklarla yayınlanan kariyer fırsat ilanları ile bu ailenin bir parçası olmak isteyen herkes başvuruda bulunabilir. İlgili ilanın gerekli özelliklerini taşıyanlar arasında düzenlenen mülakatlar sonucunda ise işe alım süreci tamamlanır. Ancak eğitim hep devam eder. 
 
Çünkü Türk Hava Yolları dinamik yapısını sürekli yenilemekte ve eğitimlerini sürdürmektedir. Dönüşümlü olarak düzenlenen seminerler, paneller ve hizmet içi eğitimler ile çalışanlar daha iyi hizmet verebilmek adına geliştirilmektedir.
İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Müşteri Hizmetlerini Ara