THY Bilet Tarih ve Yön Değişikliği

Türk Hava Yolları bilet değişikliği; daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde yapacağınız tarih ve yön değiştirme işlemine verilen genel bir isimdir. (0850) 303 07 87 numaralı ücretsiz müşteri hizmetleri aracılığı ile bilet değişim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

THY Bilet Değiştirme : (0850) 840 23 69

Daha önce satın almış olduğunu uçak biletlerinizde tarih değişikliğini müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Satın aldığınız biletlerinide tarih değişikliğinin yanı sıra, ekstra bagaj veya açığa alım işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

 
Türk Hava Yolları Logo
Yaşanan hayat koşullarında teknoloji ve gelişmelerden en fazla etkilenen sektörlerden biri de hava yolu ile seyahat etmemizi sağlan şirketlerdir. Şirketlerin gelişim süreçlerinde kolay ayak uyduran firmalar hep kazançlı çıkmıştır. Özellikle bir Türk resmi firması olan Türk Hava Yolları gelişen teknoloji adapte süresini en aza indirerek gelişmeye ve dünyanın önemli firması olma yolunda sağlam adımlar atmıştır.
Sağlam adımlar atılırken yeni güzergahlar ve hava yolunu kullanan insanlara sağladıkları kolaylıklarla saygı duyulan bir firma haline gelmiştir. THY bilet erteleme, askerlere özel kampanyalar, çocuklu ailelere tanınan avantajlar ve devamlı müşterilerine gösterdikleri özel kartlar ile müşteri sadakatini ve bağlılığını kazanmayı başarmışlardır.
Türk Hava Yolları Logo
THY Bilet Değişikliği İletişim Bilgileri
THY İletişim :   (0850) 303 07 87
Türk Hava Yolları Telefon :  (0850) 302 54 93
THY Bilet Değişikliği : (0850) 840 48 05
THY Bilet Erteleme : (0850) 840 48 31

Geçmişten Günümüze Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği


İnsanların otobüs, tren ve otomobil yolculuklarından ziyade hava yolunu da kullanıp gidecekleri yerlere kolayca ve hızlı bir şekilde gitmeleri esasına dayalı çalışan THY her sınıftan insanın uçakla yolculuk yapabileceği bir sistemi geliştirmiştir ve şirket misyonu bunun üzerine çalışmaktadır.
Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği; 1933 yılında yalnızca 5 uçakla seyahat imkanı sağlayan bir firma iken şu anda yaklaşık olarak 340 uçakla insanları istedikleri yerlere kaliteli bir şekilde ulaştırmaktadır. Rakip hava yolu şirketlerinden farklı olarak tercih edilme nedenlerinden biri de bünyesinde çalışan donanımlı, bilgili ve hoşgörülü çalışanlardır. 
 
Yolcuların seyahat deneyimlerinde rahat ve huzurlu olmaları ilke edinilmiştir. Halk arasında hava yolunu kullanan ünlü insanlar ve iş adamlarından ziyade herkesin uçması için çalışmakta ve marka içi sloganları olan ''Uçmayan Kalmasın'' ile bunu insanlara duyurmuşlardır.

Değişik hava yolu firmalarında Türkiye'de çalıştıkları bilinmekle beraber rekabet ortamı hava yolu şirketlerinin arasında oldukça fazladır. Fakat Türk Hava Yolları olumsuz durumlarda yaşamasına rağmen ayakta kalarak sektörün en güçlü firmalarından biri olmuştur. 

Şirketin en güvendiği durum ise analizcilerle yapılan araştırmalara göre sahip oldukları müşteri doldurma oranıdır. Bu oran yaklaşık olarak yüzde doksana kadar çıkmaktadır. THY bu doluluk oranlarına; THY bilet erteleme hattı 0850 303 07 87 ve iptalleri de içine alarak hesaplanmıştır.
 

Türk Hava Yolları Bilet ve Tarih Değişikliği Hakkında Bilgi

Türk Hava Yollarının destek ve iletişim hattı olan 0850 303 07 87 numaralı telefona yapılan bilgilendirmeler ve sorularla destek sağlanmaktadır. İnsanların işlerinde ve tarihler de yaşadığı problemlerin ve değişiklik istediği durumlarda bu numarayı arayarak isteklerini belirtip en uygun çözümü bulabilirler.

Türk Hava Yollarının biletlerde ki tarih değişikliklerinde tüzüğünde yazılı olan müşterinin hangi bilet sınıfında yolculuk ettiğine göre farklı ceza ve yaptırımları vardır. Müşterinin bilet değişikliğinde bulunduğu, yolculuk etmek istediği uçağın güzergahı ve hangi pistten ne yöne uçacağına kadar bakılarak bilet sahibinin ödeyeceği ceza belirlenmektedir. Müşteriye belirtilen ceza tutarını ATM aracılığı veya anlaşmalı banka şubelerinden karşılaması istenmektedir.

Türk Hava Yolları Uçuş Sınıfı ve Mil Kazanma Kampanyası


Hava yolu şirketlerinin öncüsü ve en başarılısı konumunda olan Türk Hava Yolları uçuş sınıfları iyi bilinmeli ve firma için müşterilerinin hangi sınıfta seyahat ettiğinin önemli olduğunu her fırsatta göstermektedir.

İki farklı uçuş sınıfı bulunmaktadır. Business Class olarak adlandırılan uçuş sınıfında müşteriler diledikleri yemekleri ve içecekleri içebilmek de uçuş esnasında da zaman geçirmek adına birçok aktiviteden yararlanmaktadır. Uçuş kalitesi olarak üst düzey ve konforlu bir seyahat deneyimi için tercih edilen bir sınıftır. 

Ekonomi bölümünde seyahat eden müşteriler için uygun fiyatlı uçuş deneyimi sağlanmakla birlikte kaliteden kesinlikle ödün verilmemektedir. Türk Hava Yolları bünyesinde seyahat eden müşterilerine kolaylık sağlamak ve daha da çok yolcuya ulaşmak amacıyla uçtukça puan kazandığı bir ödül sistemi geliştirdi.

Üye olunduktan sonra temin edilen kart ile yolculuk ettiği mesafe kadar mil kazanan müşteri, kazandığı mil ile ücretsiz bir bilete sahip olabiliyor. Yurtiçi seyahat eden müşteri yurtdışı seyahatlerine nazaran daha az mil kazanmaktadır. 

Doluluğu ifade etmek için kullanılan yüksek sezon da kazanılan mil aracılığıyla alınan biletler kullanılabilmektedir. Firma mil kazanmak için en önemli kıstaslardan birinin ne kadar çok seyahat yapıldığı değil, seyahatin hangi sınıfta yapıldığı olduğunu açıkça belirtmiştir. Örneğin; bir uçaktaki business class müşterisinin ekonomi sınıfında seyahat eden müşteriye göre daha fazla mil kazanmaktadır.
 

THY Bilet Değişim Hattı Numarası

Türk Hava Yolları'ndan ve Anadolu Jet Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi 0850 333 08 49 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerini arayacak gerçekleştirebilirsiniz.

THY Bileti Anadolu Jet İle Değiştirme

Türk Hava Yolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, Anadolu Jet Havayolları'nın biletleri ile değişim yapabilirsiniz. Aynı şekilde Anadolu Jet Havayolları'nın biletlerini de THY'nin biletleri ile değiştirebilirsiniz.

THY Bilet Değişikliği Fiyat Farkı

Her havayolunda olduğu gibi Türk Hava Yolları'nda da uçak bileti değişikliğinde bir fiyat farkı çıkabilmektedir. Bu fiyat farkını öğrenebilmek için 0850 333 08 49 numaralı Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri'ni aramanız gerekmektedir.

Türk Hava Yolları Bilet Erteleme Ücretleri

Türk Hava Yolları vasıtasıyla bilet alan müşteri, aldığı bilet sınıfına göre para ödemektedir. THY bilet erteleme ve değişikliği isteyen promosyonsuz bilet alan müşterinin yaklaşık olarak 50 TL tutarında bir farkla istediği uçuşu alma imkanı mümkündür. Yaklaşık olarak bahsedilen 50 TL tutar insanlar tarafından yanlış anlaşıldığı için firmayla sorunlar yaşayabiliyor. Bahsedilen bu tutar farklı durumlarda değişkenlik gösterebiliyor. 

Uygulanan bu ceza iletişim hattını arayan müşterilerin bilet üzerinde yazan pnr kodu ya da rezervasyon onay kodunu söyledikten sonra sistem olarak otomatik şekilde çıkıyor. Yaşanan bir diğer problem ise uçak bilet fiyatlarının sezona göre farklılık göstermesidir. Müşterinin kışın aldığı bilet ücreti ile yaz aylarında seyahat etmek istediği uçağın bilet fiyatları aynı değildir ve farklar ortaya çıkmaktadır.
 
Bu Problemin en büyük sebeplerinden biri olan Pegasus Hava Yolları şirketinin yaz aylarında ki bilet fiyatlarını düşürmesinden kaynaklanmaktadır. Kısa bir örnekle ceza işlemi anlatılmak istenirse; 300 TL fiyatı olan biletin değişikliği veya ertelenmesini isteyen müşteri sezon farkından dolayı bilet fiyatı 350 TL olarak görünmektedir. Uygulanan ceza ücreti olan 50 TL fark da eklendiğinde, 300 TL ' ye aldığı bir bilet değişiklikten ötürü 400 TL olacaktır.

Türk Hava Yolları Promosyon Biletlerdeki Erteleme ve Değişiklikler

Farklı hava yolu şirketlerinin kendi şirket politikalarına göre değişiklik ve erteleme şartları bulunmaktadır. Bu şartların her hava yolu şirketinde değişiklik göstermesi müşterilerin hava yolu şirketiyle karşı karşıya gelmelerine ve problem yaşamalarına sebep olmaktadır.

Türk Hava Yolları bilet erteleme isteği üzerine iletişime geçilen bilet erteleme destek hattının diğer hava yolu şirketlerinden farkı doluluk oranları söylenerek müşterinin kendi planlarını ve programlarını ayarlaması kolaylaştırılmış olur. Fakat Türk Hava Yolları müşterilerinin beğenmediği özelliği ise erteleme taleplerinde ortaya çıkan bilet fiyat farklarıdır.
 
Türk Hava Yollarının müşterilerine sağladığı kaliteli uçuş deneyimi ve profesyonel destek hattı çalışanlarının çıkan ücret aşağısında veya yukarısında bir ücret talep etmeleri mümkün değildir. Şirket prensipleri içerisinde biletlerin üzerinde yapılabilecek bir değişikliğe kesinlikle izin vermemektedir.
 

Türk Hava Yolları Yurtiçi Promosyon Biletlerdeki Erteleme ve Değişiklikler

Türk Hava Yolları bu konunun üstünde önemle durmaktadır. Hava yolu şirketi için promosyon bileti olup olmadığı fark etmiyor. Bunun sonucunda da müşteriler için dezavantaj yarattığı bilinse de promosyon biletlerde değişiklik ve erteleme imkanı bulunmuyor. Promosyon biletler dışındaki sınıfta yer alan bilet gruplarında şehir değişiklikleri, ülke değişiklikleri, tarihlerde oynamalar yapılması mümkün olurken promosyon biletlerde bu değişikliklere izin verilmemektedir.
 
Türk Hava Yolları Yurtdışı Promosyon Biletlerdeki Erteleme ve Değişiklikler

Türk Hava Yolları şirket prensiplerinde promosyon biletlerin yurtiçi veya yurtdışı olması bir önem arz etmemektedir. Promosyon bilet türlerinde kesinlikle bir değişikliğe gidilmemektedir. Güzergah ve tarih değişiklikleri şartlarıyla birlikte kabulü yalnızca promosyon olmayan biletlerde geçerlidir.

Promosyon bilet dışındaki bilete sahip olan müşteri 0850 303 07 87 numaralı destek hattını arayarak tarih ve erteleme talebini sunarak oluşabilecek farkı öğrenebilmektedir.
  

Türk Hava Yolları Bileti İle Anadolu Jet Firması bileti Değişikliği Mümkün Mü?

Türk Hava Yollarının altında birçok farklı yan firma mevcuttur. Anadolu jet firması da bu yan şirketlerden sadece bir tanesidir. Anadolu Jet'in yan firma özelliğinin olması amacıyla Türk Hava Yolları bilet değişikliklerinde herhangi bir sorun çıkartmıyor. Aynı şekilde Anadolu Jet şirketinden alınan bir bilet Türk Hava Yollarına dönüştürülebilir ve değişimi sağlanabilmektedir.

Türk Hava Yolları şirket misafirlerini Anadolu Jet markasıyla tanışarak kalitesini arttırırken Türkiye iç hatlarındaki birçok seferi Anadolu Jet aracılığıyla sunmaktadır. Türk Hava Yolları uçakları büyük çoğunlukla dış hatlarda ki yolculukları sağlamaktadır.

Anadolu Jet Bilet Erteleme ve Değişiklerinde ki Ücret Ödemesi

Türk Hava Yolları bilet değişikliklerinde çıkabilecek farkların nasıl ödenmesi gerektiği hakkında ki bilgiler Anadolu Jet firması için de geçerlidir. Belirtilen tutar kadarınca bankamatiklerden ve sahip olunan kredi kartlarından oluşacak farkların ödenmesi mümkündür. Ödeme ulaştıktan sonra Türk Hava Yollarının bir yan firması olan SunExpress Hava yolları destek hattı aranarak istenilen tarih ve yön değişikliği müşteri memnuniyeti hedefiyle uygun fiyata ve müşterinin istedikleri göz önünde tutularak yapılmaktadır.

Oluşturulan yer değişikliği ve tarih değişikliklerinden çıkacak farklar da müşterilerin zorluk çekmemesi adına ödeme planlarında kolaylıklar sağlanmaktadır. Çıkacak olan farkın taksitle ödenebilmesi müşteri sadakati ve bağlılığı açısından önemli bir uygulamadır.

Türk Hava Yolları ile birlikte Anadolu Jet firması müşterilerine yeni oluşturulan bilet ücretinde taksit imkanı sunarken değişiklik ve çıkabilecek farklarda taksit imkanı sunmamaktadır.

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Müşteri Hizmetlerini Ara