Pegasus İletişim - Müşteri Hizmetleri

Pegasus İletişim
0850 250 67 77

Pegasus iletişim 0850 250 67 77 numaralı ücretsiz müşteri hizmetleri numarasına verilen genel bir isimdir. Türkiye’nin en yeni uçaklarına sahip hava yolu şirketi olmasının yanı sıra son derece geniş bir filoya sahip olması bakımından da takdir toplamaktadır. Buna ek olarak Pegasus Hava Yolları hem yurt içi hem de yurt dışı rotalarında son derece geniş bir ağa sahip olup, misafirlerini son derece memnun edecek rotalar karşılıklı seferler düzenlemektedir.

Pegasus müşteri hizmetleri numarası

Makalemizde, Pegasus iletişim bilgilerini de içeren şu başlıkları okuyacaksınız; 

Pegasus Uçak Bileti Çağrı Merkezi

Pegasus Havayolları’nın uçak bileti satın alabileceğiniz müşteri hizmetleri numarası 0850 250 67 77‘dir. Yurtiçi ve yurtdışı bütün operatörlerden arayabileceğiniz Pegasus Müşteri Hizmetleri numarası sabit hat üzerinden ücretlendirilmektedir.

Pegasus Havayolları‘nın genel merkezi İstanbul‘da bulunmaktadır. Uçuşlarının büyük bir bölümünü de Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan gerçekleştirmektedir.

Her şeyden önce Pegasus Hava Yolları‘nın çağrı merkezinin ücretsiz bir hizmet sunmadığı bilinmelidir. Fakat son gelişmelerden sonra 0850 250 67 77‘li ücretsiz müşteri hizmetlerini aktif etmiştir. Yalnızca ertelenen, geciken ya da iptal edilen seferlerle alakalı olarak çağrı merkezi hizmetleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bunun haricinde dakika başı ücretlendirmeye tabi olan çağrı merkezi için operatör tarafından sunulan konuşma paketlerinde yer alan dakikalar da kullanılamayacaktır. Pegasus iletişim numarası olarak yolcular 0850 250 67 77 numaralı telefondan istifade edebilirler.  

Aynı zamanda Pegasus Hava Yolları ile seyahat eden yolcuların e-posta vasıtasıyla da hava yolu ile iletişime ücretsiz bir şekilde geçmesi mümkün olabilmektedir. Ancak elbette çağrı merkezine kıyasla e-posta yolu çok daha yavaş olacak ve bazı işlemlerin çağrı merkezi haricinde icra edilmesi söz konusu olamayacaktır.  

Son olarak bilinmesi gerekir ki çağrı merkezinde yoğunluk bulunması ve yolcuların telefonda sıra beklemesi durumunda ücret tarifesi işlemeye devam edecektir. Bu nedenle de yoğunluğun en az olduğu saatlerde erteleme işlemleri için çağrı merkezleri ile görüşülmesi çok daha ekonomik olacaktır. 

pegasus iletişim 444

Pegasus Bilet Erteleme 

Pegasus Hava Yolları ilke olarak biletleri hiçbir zaman iptal edilemez ya da değiştirilemez halde satışa sunmaz. Ancak bu gibi hallerde biletlerin değişimi ya da iadesi son derece yüksek kesintiler ile gerçekleşir. Öyle ki zaman zaman bu tazminat miktarları biletin iadesini ya da değişimini dahi gereksiz kılacaktır. Ancak elbette bu durumu engellemenin de yolları vardır ki bunların başında Pegasus Flex adı verilen tarifeden istifade etmek gelir.

Yolcular, Pegasus Flex hizmetinden istifade ederek son derece rahat bir şekilde biletlerini erteletebilir ya da değişiklik yapabilirler. Ancak elbette bunu yapabilmek için yeni rezervasyondaki farkların da yolcu tarafından ödenmesi gerekecektir. Aksi takdirde biletlerin değiştirilmesi de söz konusu olamayacaktır. 

İptal Edilen ve Zamanı Değişen Uçuşlarda Durum Ne Şekildedir? 

Pegasus Flex tarifesi bulunmasa dahi uçuş saatinin 15 dakikadan fazla bir değişikliğe konu olması, uçuşun ertelenmesi ya da iptal edilmesi durumlarında değişim ve iade işlemleri tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Keza uçuşların iptal edilmesi durumunda da yolculara kesintisiz iade imkanı tanınacaktır. Ancak bu uçuşlarda iletişime geçilmesi gereken Pegasus çağrı merkezi aynı değildir. İptal edilen ya da değiştirilen uçuşlar için farklı bir çağrı merkezi numarası bulunmakla beraber bu çağrı merkezini kullanmak hiçbir ücrete tabi değildir. 

Pegasus İstanbul İletişim

Pegasus Bilet Erteleme ve Değişiklik İşlemleri Nerelerden Yapılabilir? 

Pegasus Hava Yolları‘nda bilet değişim ve erteleme işlemlerini yapmak için pek çok yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi ve elbette en kolay, en hızlı olanı hava yoluna ait mobi uygulamayı kullanmaktır. Mobil uygulamadan istifade eden yolcular, son derece rahat bir şekilde işlemlerini icra edebilirler. Ödemelerini de güvenli bir şekilde Pegasus Android mobil uygulama veya Pegasus IOS uygulaması üzerinden yapabilirler.

Buna ek olarak yolcuların Pegasus web sitesi üzerinden de kimlik bilgileri ve rezervasyon numaraları ile biletlerde değişiklik yapması söz konusu olabilecektir. Bu da ücretsiz ve son derece kolay bir yöntemdir. Bir diğer yöntem ise çağrı merkezi vasıtasıyla biletlerde değişim ve iade işlemlerinin gerçekleştirilmesini talep etmektir. Bu işlem de kolay olsa dahi çağrı merkezinden dakika hesabına göre ücret kesileceğinden dolayı belirli bir ücret ödemeleri gerekecektir.

Son olarak bilet erteleme ve değişim ya da iade gibi işlemlerin yapılması için Pegasus Hava Yolları‘na ait acenteler de kullanılabilir. Bu durumda hizmet ücretsiz olarak sunulsa dahi kesintiler ve ücret farkları elbette diğer yöntemlerde de söz konusu olduğu gibi yolculara yansıtılacaktır. 

Pegasus Uçuş Noktaları

Pegasus Uçuş Noktaları Hangileri? 

Pegasus Hava Yolları ile dünyanın pek çok noktasına uçmak mümkün olabilmektedir. Öyle ki Pegasus Hava Yolları bazı hava yolu firmaları ile ortaklıklara da sahip olduğundan dolayı uçuş ağını genişletmektedir.

Bu hava yolu firmaları başlıca Alitalia ve KLM hava yollarıdır. Pegasus iletişim‘in kendi uçtuğu noktalardan söz etmek icap ederse de Türkiye‘de inişe müsait hemen her hava meydanına uçuşlar her gün karşılıklı olarak icra edilmektedir.  

Ancak Sinop ya da Amasya gibi bazı şehirlere uçuşlar iki günde bir ya da sadece haftanın belirli günlerinde de düzenlenebilir. Yurt dışında ise Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, İran ve Gürcistan gibi Asya kıtasında yer alan ülkelerin yanı sıra Mısır’da Hurghada ve Şarm El Şeyh, Avrupa’da ise birkaç istisna dışında hemen her ülkeye Pegasus Hava Yolları ile uçmak mümkündür. Bunlar arasında en popüler olanları ise Madrid, Berlin, AtinaStokholm, Oslo, Kopenhag, Tiran, Budapeşte, Paris ve Milano gibi şehirlerdir.  

Elbette daha pek çok noktaya düzenlenen uçuşları tek seferde saymak mümkün değildir. Bunun yanında Pegasus Hava Yolları sefer ağını da devamlı genişletmeyi sürdürmektedir. Bunlar arasına en son eklenen ise İtalya’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Venedik’tir. 

Pegasus Havayolları Sunulan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları Tarafından Sunulan Hizmetler Nelerdir? 

Pegasus Hava Yolları iletişim hattı, yolcularına ücretsiz ikram seçenekleri sunmamaktadır. Ancak yolcular son derece makul fiyatlar ile uçuşlarından önce sıcak yemek ya da atıştırmalık ve içecek siparişlerini firmaya iletebilmektedir. Buna ek olarak yolcuların uçak içerisinde de yiyecek ve içecek seçeneklerinden istifade etmesi mümkündür. Ancak ön siparişli yemeklere göre uçak içerisinde alınanlar bir miktar daha yüksek ücretler üzerinden sunulacaktır.  

Bir diğer hizmet ise yurt içi uçuşlarında sunulan ücretsiz bagaj hakkıdır. Bu bagaj hakkı 15 kilogram ile sınırlıdır. Yolcuların öncesinde bagaj hakkı satın almaları ya da havaalanında ek bagajları için ücret ödemesi de söz konusu olabilmektedir. Ancak önceden satın alınan bagaj hakkı çok daha uygun fiyata gelecektir. Bunun yanı sıra Pegasus Hava Yolları, iş ortağı olan firmalar vasıtasıyla otel ve her türden konaklama, araç kiralama, transfer ve Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkelere seyahat edilmesi için vize alma hizmeti de sunmaktadır. 

Pegasus Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

Pegasus Havayolları'nın ücretsiz ve resmi müşteri hizmetleri numarası 0850 250 67 77'dir. Türkiye ve Dünya'nın her yerinden sabit hat görüşmesi üzerinden ücretlendirilmektedir.

Pegasus Bilet Hattı Numarası Kaç?

Pegasus'un yurtiçi ve yurtdışından arayabileceğiniz ücretsiz bilet hattı numarası 0850 250 67 77'dir. Her türlü uçak bileti satın alımı veya bilet değişikliği için arayarak bilgi alabilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Numarası Kaç?

Daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği gibi işlemlerinizi 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz müşteri hizmetleri aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yurtiçi veya yurtdışı biletlerinizde tarih ve yön değişikliğinden oluşan fiyat farkını kredi kartı yada ATM kartınızla ödeme yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Yurtiçi Bagaj Hakkı Ne kadar?

Pegasus'un yurtiçinde standar olarak satışta olan paketleri Eko Paket olarak geçmektedir. Bu eko paketlerde de yetişkin ve çocuk misafirler için 15 kilogram normal bagaj hakkı, 8 kilogram da el bagajı hakkı bulunmaktadır.

Pegasus Yurtiçi Bebek Bagaj Hakkı Ne kadar?

Pegasus'un yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında bebek misafirler için bagaj hakkı standart olarak 10 kilogram el bagajı şeklindedir. Bebek misafirlere, bu bagaj hakkı dışında ekstra bagaj hakkı satın almak gibi bir durum söz konusu olamıyor malesef.

Pegasus Bagaj Kuralları

Pegasus Hava Yolları Yolcularına Bagaj Hakkı Tanır mı? 

Pegasus Hava Yolları hakkında bilinmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de yurt içi uçuşlarda bagaj hakkının 15 kilogram ile sınırlı olmasıdır. Bunun haricinde dış hat uçuşlarında, KKTC uçuşları hariç olmak üzere bagaj hakkı en makul fiyatlı tarifede bulunmaz. Yolcuların yalnızca sekiz kilogramı aşmayacak bir ağırlığa sahip el bagajı alma hakları vardır.

El bagajı hakkı yurt içi uçuşlarında da aynı düzenlemeye tabidir. Aynı zamanda el bagajlarındaki sıvı kısıtlamasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde firma tarafından sorumluluk kabul edilmeyeceği gibi bu uluslararası bir düzenleme olduğundan dolayı herhangi bir takdir yetkisi de söz konusu değildir. Kabin bagajlarındaki kısıtlamalar hakkında detaylı bilgi edinmek için Pegasus iletişim bilgileri de kullanılabilir. Bu sayede yolcuların havaalanlarında mağdur olmaları da engellenmiş olacaktır. 

Pegasus Havayolları‘nın bagaj kuralları ile ilgili flypgs.com/pegasus-bagaj-kurallari linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Pegasus Havayolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Pegasus Hava Yolları ile Evcil Hayvan Taşınabilir mi? 

Pegasus Hava Yolları ile evcil hayvan taşınması da mümkündür. Ancak evcil hayvanların uçuştan 48 saat öncesinde firmaya bildirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda evcil hayvan taşınması için talep edilen ücret iç hat ve dış hat uçuşlarında değişkenlik gösterebilir. Keza evcil hayvanın kafes ölçüleri buna müsait değil ya da toplam ağırlığı 8 kilogramı aşıyorsa, evcil hayvanın uçak altındaki özel bir bölmede taşınması icap edecektir. Bu durumda talep edilecek olan ücret de artacaktır.  

Son olarak Pegasus Hava Yolları seferlerinde evcil hayvan taşınabilmesi için evcil hayvanın aşı karnesi ile aşı karnesi içerisinde muhakkak kuduz aşısı mührünün bulunması gerekmektedir. Evcil hayvan olarak sadece kuş, kedi ve köpek taşınabilmektedir. Keza bazı köpek cinslerinin taşınması da söz konusu olamayacaktır. Bu konular hakkında detaylı bilgi edinmek adına Pegasus iletişim bilgilerinin kullanılması mümkündür.  

Pegasus Havayolları‘nın evcil hayvan taşıma kuralları hakkında bilgi almak için flypgs.com/bize-yazin/evcil-hayvan linkini tıklayabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları’ndan Kampanyalı Bilet Alınması Mümkün müdür? 

Pegasus Hava Yolları pek çok zaman çeşitli indirimler ya da kampanyalar ile yolcularını memnun eden hava yolu firmaları arasında yer almaktadır. Bu indirimler her ne kadar genellikle yurt dışında geçerli olsa dahi zaman zaman yurt içi uçuşlarında ve KKTC uçuşlarında da çeşitli indirimler gündeme gelebilmektedir. Bu indirimler yüzde elliye varan oranlarda olabildiği gibi, ikinci biletin kampanyalı olarak sunulması gibi çeşitli promosyonlar da söz konusu olabilir. Aynı zamanda Pegasus Hava Yolları‘nda kampanya zamanlarında bazı tarihlerin kampanya dışında olduğu da göz ardı edilmemelidir. 

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Müşteri Hizmetlerini Ara